Dom czy mieszkanie, co bardziej opłaca się w Warszawie? - pzwla.pl

Dom czy mieszkanie, co bardziej opłaca się w Warszawie?

Coraz częściej ludzie Warszawie decydują się na zakup domu zamiast mieszkania w samym centrum. Warszawa to wielka metropolia, gdzie w centrum jest pełno smogu i hałasu. Ludzie zmęczeni po całym dniu, w pracy szkole czy załatwianiu spraw na mieście chcą odpocząć od zgiełku, który panuje w centrum. Czy mieszkanie w centrum jest lepsze od domu w dalszych dzielnicach Warszawy?


Logistyka


Często ludzie chcący zakupić mieszkanie mówią o tym, że jest to dużo lepsze pod kątem przemieszczania się po mieście. Nikt nie zwraca uwagi na korki. Czasami dojazd z dalszych dzielnic bywa sprawniejszy. Są obwodnice, które znaczenie ułatwiają sprawę.


Cena


Osoby decydujące się na mieszkania mówią również, że jest to tańsza opcja od domów. Bywa tak, że domy jednorodzinne, bliźniaki czy szeregowce w dalszych dzielnicach od centrum są w niższych lub takich samych cenach co mieszkanie w centrum. Warto również zwrócić uwagę, że domy na sprzedaż warszawa to przeważnie większa ilość miejsca mieszkalnego. Już nie mówiąc o ogrodzie.


Ogród


Dokładnie ogród to kolejna kwestia na plus dla domu jednorodzinnego. Wyobraźcie sobie lato, Wy leżycie we własnym ogrodzie na leżaku popijając ulubionego drinka. W weekend możecie zaprosić znajomych na grilla i wspólne biesiadowanie. Jeśli macie bądź planujecie mieć dzieci to ogród jest idealnym miejscem do zabawy dla nich. Możecie wtedy być spokojni o bezpieczeństwo waszych pociech, a wy możecie zająć się swoimi obowiązkami domowymi.


Miejsca parkingowe


W mieście z roku na rok przybywa samochodów a miejsc parkingowych niestety jak było mało tak jest. Posiadając dom nie musicie się martwić o to, że jak wrócicie zmęczeni po całym dniu pracy nie będziecie mieli gdzie zaparkować. Własny garaż to niewątpliwie wielki plus. Weekendami w garażu można również dokonać drobnych napraw mechanicznych co na osiedlowym parkingu jest niezwykle uciążliwe i trudne.


To jest tylko kilka plusów dlaczego warto sprawdzić domy na sprzedaż warszawa. Myślę, że jest ich dużo więcej dlatego warto zastanowić się nad zakupem własnego domu.

Słowa kluczowe:domy na sprzedaż,