Pompy ciepła pomorskie - pzwla.pl

Pompy ciepła pomorskie

Ekologiczne rozwiązania nie są już wyłącznie domeną ludzi zamożnych. Wiele z nich, jak na przykład pompy ciepła, pozwalają na generowanie sporych oszczędności na kosztach podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania mieszkania. Dzięki temu taka instalacja zwraca się wielokrotnie podczas okresu eksploatacji. Dodając do tego fakt, że zapewnia ona ciepło w sposób całkowicie bezobsługowy, łatwo zauważyć, że jest to najlepszy spośród obecnych na rynku systemów grzewczych. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto się zainteresować pompami ciepła?


Jedną z zapominanych zalet wykorzystania pompy ciepła przy budowie domu, jest fakt, że nie musimy wyposażać go w komin, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze już na tym etapie budowy, poza tym taki budynek. Ponadto raz zakupiona pompa zapewnia nawet 50-letnią niemal bezobsługową instalację, co przy ciągle zmieniających się cenach paliw wykorzystywanych do ogrzewania gwarantuje nam stabilność kosztów i tanie ogrzewanie na lata. Zwyczajowo pompy ciepła zwracają się w przeciągu 6-7 lat, co pozwala na długotrwałe czerpanie zysków z raz zbudowanej instalacji. Zaletą jest również wspomniana we wstępie ekologiczność — mamy przyjemną świadomość, że w dobie nieustannych zmian klimatycznych wydatnie przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.


Co warto rozważyć, decydując się na pompę ciepła?

Warto pamiętać, że decydując się na podgrzewanie wody w centralnym ogrzewaniu przez pompę ciepła, będziemy musieli nieco inaczej zaprojektować całą instalację. Wynika to z faktu, że podgrzewa ona wodę do niższych temperatur niż zwyczajowe kotły C.O., Z tego względu najlepszą opcją będzie ogrzewanie podłogowe lub ścienne, czyli takie, które zapewnia większą powierzchnię oddawania ciepła. Dodatkowym wyzwaniem będzie początkowy koszt zakupu pompy ciepła, który, choć dość szybko się zwraca, to jednak wymaga poniesienia znacznych nakładów.

Mimo wszystko po rozważeniu zalet i wad zazwyczaj okazuje się, że warto zainteresować się tematem. Wie o tym wielu Polaków, którzy już zainwestowali w takie ekologiczne ogrzewanie, szczególnie na północy kraju. Jeśli chodzi o pompy ciepła pomorskie ma najwięcej instalacji w kraju.

Słowa kluczowe:pompy ciepła,